Key master, twister, Elfistr

17. may 2013 at 14:40 | Smrťofil |  Záchod pro myšlenky
Věděli jste, že hýbat osudem je vlastně velmi jednoduché?


Stalo se spoustu krásných i ošklivých věcí. Bylo jich tolik, že už se mi stejně slévají do jedné velké myšlenkové hromady odpadu zvané minulost. Vysvětlete mi, proč člověk k minulosti neustále tíhne? Jedinou souvislost mezi minulostí a tokem života vidím v tom, že minulost se ráda opakuje, přímo si libuje v periodičnosti - což ale pořád nevysvětluje všechno to trápení (ale i radosti), co člověk zažívá, čím se rmoutí a dusí při vzpomínání. Osobně mi to přijde velmi zbytečné - a ne, nesnažím se tím říct, že jsem bezohledná a bez citu, když zastávám názor, že nad minulostí je třeba mávnout rukou a více se o ní není třeba zmiňovat (ono taky vůbec nezáleží čí je to minulost a co se v ní odehrálo, opravdu).


Další - pro mě nevysvětitelná skutečnost - je lidská touha po poznání budoucnosti. Zůstává mi rozum stát nad tou neskutečnou netrpělivostí, kterou si každý z nás ve větší nebo menší míře nese v sobě. Proč všichni touží po překonání věčnosti, nalezení jejího konce, a to co nejrychleji (pak se do toho ještě vloží ego a musím to být zrovna já, kdo učiní ten velký pokrok - a on to není pokrok, ale zánik...).

"Nekonečnost věčnosti sužuje muže, proto si klademe otázku: Budou naše činy připomínány i po staletí? Uslyší-li cizinci naše jména dlouho po naší smrti, vzpomenou si kdo jsme byli? S jakou odvahou jsme bojovali, s jakou vášní jsme milovali?"

Lidi se tak dětinsky, tak hloupě bojí nevědomosti a zapomění...
No a teď začneme zábavu z jiného soudku. Včera se mi stala krásná věc - venčila jsem psy na poli, v lese, na louce, všude možně, a sem tam příšel mohutný, ale velice příjemný závan větru. Po vzoru vesničanů z filmu Obávaný bojovník jsem pokaždé ustala ve své činnosti, zhluboka se nadechla a vnímala tu sílu proudící kolem mě v podobě vítru. Má to velice povzbuzující a uklidňující účinek. Na chvíli vám to přepne mozek na jinou úroveň myšlení (ne, žádná meditace za pochodu).

Nevnímat sebe a okolí jako dvě různé dimenze, ale vnímat sebe jako součást okolí.
váš podivně zamyšlený
Smrťofil
 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.